Sosyal Sorumluluk

Sosyal Sorumluluk

Sürdürülebilirlik. Çevre dostu teknolojiler ve malzemeler

Tüm ürünlerimiz, film, gaz, hava ve enerji tüketimleri optimize edilerek, müşterilerimizin paketleme süreçlerine etkin bir yanıt verecek şekilde tasarlanmıştır.

Depolama ve nakliye maliyetlerini en aza indirgemek ve aynı zamanda çevre üzerinde mümkün olan en küçük etkiyi oluşturmak için gerekli ambalaj malzemesi tüketim miktarını en aza indirmeye odaklanıyoruz.

Sektörümüzde en aza indirilmiş ambalajlama malzemesi, hafiflik, enerji verimliliği, yeni malzeme kullanımı, geri dönüştürülebilirlik, vb. gibi belirgin bir eğilim vardır. Bu eğilimler yüksek teknoloji çözümleri geliştirmemizi gerektirmektedir.

Gelişim Alanları:

 • Atık ve biyolojik olarak çözünebilen maddelerin azaltılması ve en aza indirilmesi.
 • Plastiklerin organik maddelerle değiştirilmesi.
 • Kalınlığı azaltarak paketleme maliyetinin optimize edilmesi.
 • İzlenebilirlik ve gıda güvenliği.
 • Makinelerin enerji tüketimini en aza indirme.
 • Marka değerini artırmak için paketi özelleştirme.
 • Daha uzun ömürlü paket.
ULMA Grubunun bir parçası olarak, kimliğimizin özünün bir parçası olan Sosyal Sorumluluğu benimsiyoruz. Kuruluşumuzdan bu yana toplumun yararına çalışan çok sayıda kuruluşla aktif işbirliğini desteklemekteyiz. Bizim için, finansal başarıyı ve sosyal refahı elde etmenin anahtarı, çevreye saygılı olmak ve çevreyi korumakla dengelemektir. KSS (Kurumsal Sosyal Sorumluluk), şirketimizin özü ve kooperatif değerlerimiz açısından köklüdür. ULMA'da sosyal ekonomiyi teşvik etmek, eğitimi ve işbirlikçi eğitimi desteklemek ve araştırmayı teşvik etmek için faaliyetler yürütüyoruz. Ayrıca KSS politikamız , sosyal eylem ve refah (dezavantajlı grupların ve yoksul toplulukların kapsamlı gelişimini sağlayan projeleri destekleme), eğitim, sporu ve sağlıklı yaşamı teşvik etme aracı olarak teşvik etmeyi, çevremizi dönüştürme kültürünü ve zaman içinde kalıcılığın anahtarı olarak sürdürülebilirliği amaçlamaktadır.
ULMA GIDA TASARRUFU üyesi olarak, yenilikçi yaklaşımlarla, gıda atıklarını azaltmaya büyük önem vermekteyiz. SAVE FOOD, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), Birleşmiş Milletler Çevre Programı (UNEP), paketleme endüstrisi için önde gelen küresel ticaret fuarları olan Messe Düsseldorf ve Interpack'in ortak girişimidir. Amaç, yukarıdaki paydaşların küresel bir ortaklığı ile küresel gıda israfı ve kaybı ile mücadele etmektir. FAO'ya göre, dünyada her yıl insan tüketimi için üretilen gıdaların üçte biri - yaklaşık 1,3 milyar ton - kayboluyor veya israf ediliyor: dünyanın gıda ihtiyaçlarını karşılamak için yeterli olacak bir miktar. Sanayi, siyasi alan ve sivil toplum ortakları ile birlikte SAVE FOOD, “tarladan çatala” tüm değer zincirinde çözümler üretmek için yenilikleri, disiplinler arası diyaloğu ve tartışmaları teşvik etmeyi amaçlamaktadır.
ULMA Vakfı, ULMA Grubunun sosyal taahhüdünü yerine getirdiği ve sosyal refah arayışında elde edilen zenginliği dağıttığı organizasyondur. ULMA Vakfı kimliğimizi, değerlerimizi ve kültürümüzü toplumla paylaşmak için çevremizdekilerle işbirliği yapmanın bir yolu olarak kuruldu. ULMA Vakfı'nın hedeflerinden bazıları aşağıdaki gibidir:
 • İşbirliği yaptığımız yerlerde sosyal ekonomiyi teşvik etmek ve desteklemek.
 • Sosyal-kooperatif ve mesleki eğitimi-öğretimi desteklemek.
 • Sosyal, kültürel ve refah faaliyetlerini desteklemek ve teşvik etmek.
 • Dayanışmayı ve karşılıklı işbirliğini teşvik etmek.
 • Araştırma ve geliştirmeyi teşvik etmek, yeni faaliyetleri teşvik etmeyi ve özel ilgi alanlarına yönelik projeleri desteklemeyi içeren girişimleri desteklemek.
Open button

Bizimle iletişime geçin!