Tablet blister ve cüzdan tipi paketler için tam otomatik paketleme çözümü

26.07.2021
En büyük küresel ilaç şirketlerinden biri olan Lupin, ilaç ürünlerini paketlemek için tam otomatik bir flow-pack hattı ile ULMA Packaging'i seçti (tekli blister ve cüzdan tipi paketler)

Hat, tekli blister paketler, cüzdan tipi paketler, broşürler ve kurutucu paketler için otomatik yükleme sistemlerine sahip bir besleyici konveyörün yanı sıra ürünleri ve basılı metni kontrol etmek için iki kamera ve gruplandırılmış ürünleri paketlemek için ARTIC modeli yatay Flow-pack makinesine sahiptir.

ULMA Packaging'in, işçilik maliyetinde büyük bir azalmaya ek olarak, paketleme işlemi sırasında yüksek üretim oranlarını garanti ettiği tam otomatik bir hattır.

Envase de blister y folleto.jpg

LUPIN-1.21 RECORTADO CON NUMEROS.jpg

Birinci aşama - Otomatik blister, cüzdan tipi paket, broşür ve kurutucu paket yükleme sistemleri

Hat, farklı cüzdan tipi ve blister paketleme biçimleri için üç otomatik yükleme/istifleme sistemi (1, 2 ve 3) içerir. Ek olarak iki broşür (3 ve 4) için 2 otomatik dağıtıcı ve paketin içindeki nemi kontrol etmek için bir kurutucu paket dağıtıcı (7) içerir.

1. Otomatik tekli blister yükleme sistemi

2. 91 tabletlik cüzdan paket için otomatik blister yükleme sistemi

3. 28 tabletlik cüzdan paket için otomatik blister yükleme sistemi

4. Otomatik broşür yükleme sistemi

5. Otomatik broşür yükleme sistemi

7. Kurutucu paketi dağıtıcısı 

İkinci aşama - Ürün kontrolü ve reddi

Broşürlerden birindeki barkod, ilgili blister için doğru broşürün kullanılıp kullanılmadığını kontrol eden bir kamera (6) ile analiz edilir.

Grubun Flowpack makinesine beslendiği noktadan önce, eksik ürünler nedeniyle eksik olduğunu tespit ettiğinde grubu reddeden bir reddetme noktası (8) vardır. Ayrıca kodlama sistemi (9) tarafından film üzerine basılan barkodun okuması ikinci bir kamera (10) aracılığıyla kontrol edilmektedir. 

Üçüncü aşama - Grup paketleme

 

Bu son kontrolden sonra grup paketleme ünitesine (11) beslenir. Bu da formata bağlı olarak dakikada 120 pakete kadar hızlara ulaşabilen ARTIC modeli olan yatay Flowpack makinesidir.

Hattın sonunda, dağıtıma uygun olmayan ürünler için çıkış konveyöründe başka bir reddetme noktası (12) bulunur. 

Özelleştirme, esneklik ve müşteriye odaklanma

ULMA Packaging, bu hattı geliştirerek, müşterinin ihtiyaçlarına odaklanarak ve giderek daha fazla talep edilen, ilaç sektörü tarafından oluşturulan tüm güvenlik önlemlerini içeren tamamen özelleştirilmiş ve esnek bir paketleme hattı geliştirerek müşteri odaklı yaklaşımını bir kez daha göstermektedir.