Yenilik

Yenilik

Katma değerimiz

50'den fazla mühendisin çalıştığı ve çeşitli araştırma projelerinde işbirliği yaptığı kendi teknoloji merkezimiz ULMA Packaging Teknoloji Merkezimiz bulunmaktadır. Paketleme dünyası ile ilgili yeni iş kollarının ve sistemlerin geliştirilmesi için teknoloji üretim merkezi olarak hizmet veren 6.500 m2'lik bir teknolojik kompleksimizde aşağıdaki gibi çalışmalar yürütülmektedir:

  • Yeni teknolojilere yönelik araştırmaların sonucu olarak, yeni ürün ve uygulamaların geliştirilmesi (teknolojik yenilik).
  • Paketleme süreçleri için değer zincirine dahil edilecek ürünler yaratabilecek yeni teknoloji tabanlı şirketlerin oluşturulmasını desteklenmesi.
  • Teknik danışmanlık ve teknoloji tanıtım faaliyetleri.
  • Genel Merkezden teknik ve uzman personeller ile yeni müşteriler için eğitim faaliyetleri (bilgi geliştirme).

Genel Merkezin bilimsel ve teknik personelinin çalışmaları aşağıdaki teknoloji alanlarına girmektedir:

  1. Makine dinamikleri
  2. İleri seviye tasarımlar
  3. Paketlme ve koruma teknolojileri
  4. Filmlerin çalıştırılabilirliği
  5. Ayarlamalar ve kontrol
  6. Robotik ve vizyon
Müşterilerimiz için yenilikler. ULMA Packaging'in yaptığı işin temel amacı müşterilerine katma değer sağlamaktır. Bu değerin sürekli yenilikle desteklenmesi gerektiğinin farkındayız. Hizmetlerimizi geliştiren ve müşterilerimiz için somut faydalar üreten çözümler geliştirmek amacıyla inovasyon üzerine araştırmalar yapıyoruz. Yıllar boyunca edindiğimiz geniş pazar bilgisi, yüksek nitelikli ekibimizle birleştiğinde, en yüksek standartta teknoloji ve rekabetçi bir fiyata sahip tasarımlar oluşturmamızı sağlamaktadır.
Güvenirlik ve verimlilik
İnovasyon çabalarımız bizi yüksek güvenilirlik seviyesine sahip dünyanın en yüksek kaliteli paketleme sistemleri üreticilerinden biri yapmıştır. Üretim süreçlerimiz, makinelerin genel kullanılabilirliği için olağanüstü bir sonuç sağlayan onaylanmış kalite prosedürlerine sahiptir. Tüm makinelerimiz CE sertifikalıdır. Paslanmaz çelik parçalar üretmek için kullanılan kendi üretim merkezimiz bulunmaktadır.
Kalite garantisi: Sağlıklı ve besleyici gıda
ULMA Packaging olarak gıda güvenliğini sağlamak için doğru paketlemenin gerekli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle, sistemlerimizin her birini tasarlarken en üst düzeyde itinayla özen gösteriyoruz. Makinelerimiz en gelişmiş paketleme tekniklerine sahiptir, böylece ürün tüketildiğinde tüm özelliklerini korur. Toz ve kir birikmesini önlemek için hijyenik tasarıma sahip olup kolay temizlenebilir şekilde tasarlanmıştır.
Endüstri 4.0
ULMA Packaging sürekli olarak yeni özelliklere sahip yeni makineler ve paketleme sistemleri geliştirmek için çalışmaktadır. Entegre çözümler ve ileri üretim sistemleri için artan talebi karşılamak için çalışıyoruz. Endüstri 4.0 kapsamında geliştirdiğimiz ürünler, temel endüstri trendleri ile uyumlu olup; verimli üretimler, üretim hakkında gerçek zamanlı bilgi aktarımı, gelişmiş bağlantı ve üretim verilerinin analizi gibi bilgilerin işlenmesine imkan verir.

ULMA Packaging olarak, kapsamlı çözümler sunmamıza ve ürünlerimizin verimliliğini ve güvenilirliğini artırmamıza sağlamak için, sisteme dahil olan herkes için olumlu sinerjilerle sonuçlanan çok çeşitli ortak projeler üzerinde çalışıyoruz.

ULMA Packaging, enerji tüketiminde önemli bir azalma sağlayan bir paketleme makinesi geliştirme projesinde yer almaktadır. Proje, İspanya ile Norveç arasında ikili bir ortaklığı teşvik eden ve DOW Chemical'ın katılımını sağlayan EEA-GRANTS programının bir parçasıdır.

ULMA Packaging, her paketleme gereksinimi için tam entegre ve otomatik çözümler sağlamak üzere distribütör ağını Rama ile genişletmiştir. RAMA kataloğu, CE standartlarına göre tasarlanan ve en yüksek kalitede malzeme ve ekipmanlar kullanılarak üretilen şekillendirme ve kartonlama makinelerini içermektedir.

ULMA Packaging, ABD menşeili paketleme şirketi Sealed Air ile işbirliği projelerinde yer alıyor. Birlikte, film tüketimi en aza indiren, maliyetleri düşeren, operasyonel verimlilik sağlayan ve sürdürülebilirliği geliştiren paketleme sistemleri tasarlıyoruz.

Marel ile işbirliği yapmak, taze gıda sektöründe kullanılan destekleyici çözümlerle en gelişmiş gıda işleme teknolojilerine sahip entegre sistemler geliştirmemizi sağlıyor.

Etiketleme ve izlenebilirlik çözümlerinde uzmanlaşmış bir teknoloji şirketi olan Markem-Imaje ile ortaklığımız, bu özellikleri ürünlerimize kolaylıkla eklememizi sağlıyor.

ULMA Packaging'in modüler ve eksiksiz çözümlerinin birçoğu; tam izlenebilirliğe sahip ağırlık kontrolü, metal algılama ve X-ray gibi en son teknoloji ürünlerini üreten, Anritsu sistemlerine sahiptir.

Teknoloji ortakları
ULMA Packaging, Araştırma ve Geliştirme projelerini yürüttüğü Teknoloji Merkezinde, dünyanın dört bir yanından sektör, şirketler, teknoloji merkezleri ve üniversitelerden teknoloji paydaşlarıyla yakın işbirliği içinde çalışmaktadır.
Open button

Bizimle iletişime geçin!