ULMA Dijital

ULMA Dijital

ULMA Dijital ile, müşterilerimizin üretkenliğini artırmaya yardımcı olmaya kararlıyız ve bu nedenle paketleme makinelerimiz birbirine bağlanabilir ve akıllı bir fabrikanın Endüstri 4.0 ortamında ağa bağlanabilmeleri için bilgi alma, işleme ve gönderme yeteneğine sahiptir.

 ULMA Dijital ile müşterilerimize sunduklarımız:

Sezgisel HMI

Makinelerimiz, makine ve üretim ayarlaması, veri kontrolü, üretim parametreleri ve farklı ortamlarda (PDF ve video) özelleştirilebilir talimatlar için yardımcı olan basit, sezgisel ve yapılandırılabilir bir  HMI'ye (İnsan Makine Arayüzü) sahiptir.

hmi695px.jpg

Bağlantı

Makinelerimiz, diğer üreticilerin ekipmanlarının yanı sıra müşterinin MES ve ERP sistemlerine ve hatta müşteri isterse harici sistemlere bağlanabilir, böylece üretimde parti kontrolü, reçete değişiklikleri ve izlenebilirlik kolaylaştırılır.

Bulut bağlantıları için ModbusTCP ve OPC UA veya MQTT gibi farklı iletişim mekanizmaları ve protokollerimiz bulunmaktadır.

conectividad_digital.jpg

Verimlilik

Makinenin durumu veya tüm kurulumun ölçümü ve OEE görselleştirmesi (verimlilik), nedenlere göre hataların analizi, üretim siparişleri, vardiyalar veya zaman periyotlarına göre grafik veya sayısal raporlar, hata geçmişi vb. hakkında sürekli bilgi verilmektedir.

Benzer şekilde, myULMA müşteri portalı üzerinden, makinenin durumu ve verimliliği hem anlık olarak hem de son 12 ayda belirli bir süre için herhangi bir cihazdan izlenebilir.

Enerji, su, gaz/hava ve film tüketimi ölçümü yapılmaktadır.

Tüm tesiler için Scada ve bunların üretim sistemleri ile entegrasyonunun, geleneksel ve işbirlikçi robotik sitemler kullanarak proses otomasyonu dahil olmak üzere izleme ve kontrol projeleri gerçekleştiriyoruz.

OEE_digital.jpg

Güvenlik ve izlenebilirlik

Makenelerimizde, RFID aracılığıyla doğrulama veya şirketin Active Directory ile entegrasyonu ve veri bütünlüğü düzenlemelerine uygun veri toplama ve kayıt sistemleri dahil olmak üzere, güvenlik seviyeleriyle yetkili personelle sınırlandırılmış bir erişim sistemi ile kullanıcı kimliği ve kaydı vardır.

Müşterinin gereksinimlerine göre, ürün dağıtım zincirinin farklı seviyelerinde izlenebilirlik kontrol sistemlerini entegre etme seçeneği vardır.

Opsiyonel olarak, ürün kalitesinin tespiti ve kusurlu ürünlerin ayrılması, paket sızdırmazlığının kalitesi, etiket tanımlama, kodların okunması ve kaydedilmesi gibi diğer seçeneklerle yapay görme sisteminin dahil edilmesi mümkündür.

trazabilidad_digi.jpg

Siber Güvenlik

Makinelerimiz güvenli olacak şekilde tasarlanmış ve siber saldırıları önlemek için hazırlanmıştır. Dahili sistemler, ağ bölümleme cihazları ile korunur ve şifreli iletişim mevcuttur.

Makinelerimiz, uzaktan yardım veya güncellemeler için iletişimde güvenliği garanti eden SSL şifreli VPN teknolojisini kullanarak erişim seçeneğini de içermektedir.

seguridad.jpg

Bakım Desteği

Makinede kendisini kontrol eden talimatlar ve özelleştirilmiş bakım programları bulunmaktadır. myULMA müşteri portalında ayrıca gerçekleştirilen görevlerin geçmişi, teklifler ve siparişler oluşturma imkanı ve sipariş durumunun gerçek zamanlı izlenmesi de mümkündür.

mantenimiento_digital.jpg

ULMA Uzaktan Servis

ULMA Packaging, müşterilerine optimum verimlilik ve güvenlik ile uzaktan destek sağlamak için sunduğu hizmetler ve araçlardan biri olan ULMA Uzaktan Servis 'i müşterilerinin kullanımına sunmaktadır. Bu hizmetlerden en önemlileri çevrimiçi FAT , donanıma Uzaktan erişim, AR aracılığıyla Uzaktan destek, çevrimiçi SAT 'lar ve Devreye Alma ve Uzaktan eğitimdir.

Daha fazla bilgi için ULMA Uzaktan Servis

urs 695px.jpg

Open button

Bizimle iletişime geçin!