Alternatif malzemeler

Alternatif malzemeler

Kağıt, tek-malzemeler ya da doğada çözünebilir filmler.

Yön değişikliği ve Döngüsel Ekonomi modeline geçiş, geleneksel paketleme malzemelerine yeni bir dizi alternatifin yolunu açmaktadır. Paketleme yaşam döngüsünün sonuna geldiğinde daha kolay geri dönüşüm için Döngüsel Ekonomi stratejisiyle uyumlu, eko-tasarım ve sürdürülebilirlik ilkelerine dayalı

çözümleri uygulamak için yeni alternatif malzemeler gelitştirilmektedir. Halihazırda geri dönüştürülebilen malzemelere dayalı ambalajın geliştirilmesi: mevcut kağıt geri dönüşüm devresinde atılabilen kağıt elyaf kullanılmasını mümkün kılmaktadır.

Mevcut kağıt geri dönüşüm devresinde atılabilen kağıt elyaf kullanımı, devrelerde halihazırda geri dönüştürülebilen malzemelere dayalı paketlemenin geliştirilmesinde gelecek vaat eden bir yaklaşımdır.

Bu ambalajdaki plastik, kağıt lifi bazlı malzemelerle (tamamen veya kısmen) değiştirilir.

LeafSkinTM
LeafSkinTMyapısal plastiği kağıt elyaf yapıyla değiştirirken, ambalajın kağıt ve plastik parçalarını ayırarak kağıdın geri dönüştürülmesini kolaylaştıran bir skin vakumlu paketleme çözümüdür.LeafMapTM
LeafMapTMyapısal plastiği kağıt fiber yapıyla değiştiren ve ambalajın kağıt ve plastik parçalarını ayırarak kağıdın geri dönüştürülmesini kolaylaştıran bir MAP paketleme çözümüdür.Karton tabakta hazır tabak kapama
Bu paketleme yönteminde % 100 karton tabaklar kullanır, yani plastik kapak karton tabandan ayrılabilir ve böylece tüm malzemelerin ayrı ayrı geri dönüştürülmesini kolaylaştırılmış olur.Flowpack'te kağıt film ile paketleme
Flow-Pack paketleme makinelerimiz kağıt film ile çalışacak şekilde tasarlanabilir. Makineler, paketleme işlemi sırasında kağıt filmin iz yapmadan, delinmeden veya yırtılmadan kullanılmasını sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır.

  • Geri dönüştürülebilir kağıt filmlerle atıştırmalık paketleme. Ambalaj atıkları, geleneksel kağıt geri dönüşüm devresinde geri dönüştürülebilir.   • Kullanılan malzeme miktarını önemli ölçüde azaltabilen bisküviler için paketleme çözümü; hem birincil hem de ikincil paketlemede kullanılan plastik filmi% 100 geri dönüştürülebilir malzeme ile değiştirilebilir. İkincil paket, birincil paket ürünlerini bir arada gruplayan iki yapışkan etiketten (üst ve alt) oluşur. Etiket, birincil paketle aynı malzemeden yapılmış kağıttan yapılmıştır (diğer malzemeler de kullanılabilir), böylece tüm atıklar birlikte geri dönüştürülebilir. Medikal ekipmanlar
Kağıt film medikal ekipmanlarda da kullanılmaktadır. Medikale uygun kağıt filmler, paketleme sonrasında ürünlerin sterilize edilebilmesine olanak verir.

 Pizza
% 100 plastik içermeyen yağlı kağıt filmden yapılmış pizza paketi.

 Plastik ambalaj atığının döngüselliğini artırmanın bir başka yolu da, genellikle TEK-MALZEMELİ YAPILAR olarak bilinen tek bir polimer türünden yapılmış ambalaj malzemesi kullanmaktır.

Bu ambalaj atıldıktan sonra atık ayırma sistemlerinde sınıflandırılabilir ve mekanik geri dönüşüm sistemleri kullanılarak geri dönüştürülmesine olanak tanır. Bazı ülkelerde halihazırda PP (polipropilen), PE (polietilen) ve PET (polietilen tereftalat) için geri dönüşüm sistemleri bulunmaktadır.

Her durumda, ambalajın işlevlerini akılda tutmak ve gıda maddelerini korumak için kullanılan ambalajda uygun bariyer özelliklerinin sağlanması, dolayısıyla ürünün raf ömrünün artırılması önemlidir.

PP bariyer film ile MAP'de tabaksız kıyma paketleme
Kıyma için hijyenik, güvenli, çevre dostu ambalaj.BOPP filmle meyve ve sebze paketleme
Geri dönüştürülebilir, basit, hafif paket.
PET tabaklarla hazır tabak kapama
Olağanüstü sunuma sahip koruyucu paket.


BOPP Film ile dikey makinede taze sebze paketleme
Mükemmel koruma sağlayan geri dönüştürülebilir paketleme.
 


PE film ile termoform makinede vakumlu paketleme
Maksimum ürün korumasıyla geri dönüştürülebilir paketleme.
Hazır Tabak Kapama makinesinde PP film ile MAP paket
Mükemmel ürün sunumu ve korunması.


Şu anda piyasada bulunan bir alternatif, "biyopolimerlerden" yapılan paketleme malzemeleridir. Bu terim iki ana malzeme grubunu kapsar:

  • Birincisi, tamamen veya kısmen BioPET, BioPE vb. gibi yenilenebilir kaynaklardan elde edilen polimerlerden yapılan malzemeler.
  • Diğer grup, endüstriyel veya evsel çözünebilirlik için uygun olabilen PLA, PHA, selofan vb. gibi yenilenebilir kaynaklardan elde edilen polimerlerden yapılan BİYOLOJİK AYRIŞABİLİR ve / veya DOĞADA ÇÖZÜNEBİLİR malzemelerdir.

Doğada çözünebilir film ile Flowpack'te paketleme
Doğda çözünebilir filmlerden yapılan basit ve hafif paketleme.
Doğda çözünebilir malzemeler (PLA) ile hazır tabak klapamada paketleme.
% 100 doğada çözünebilir malzemeler kullanılarak mükemmel sunum sağlayan koruyucu paketleme


Open button

Bizimle iletişime geçin!