ULMA Teknolojileri

ULMA Teknolojileri

Sürdürülebilirliği inovasyon yoluyla geliştirmeyi amaçlayan teknolojiler

#ULMAweCare projesi, 50'den fazla mühendisten oluşan ekibin Üniversite ve farklı teknoloji merkezlerinin desteğiyle bir dizi araştırma ve geliştirme projesi üzerinde çalıştığı ULMA Packaging Teknolojik Merkezi'nin desteğine sahiptir. Yeni sürdürülebilir çözümler geliştirmek için ayrılmış bir alanla birlikte, makine ve paketleme uygulamaları geliştirmeye ve araştırmaya odaklanan 6.500 m²'lik bir alana sahip teknoloji kompleksidir.BETTER-SEALTM
BETTER-SEALTM imakinelerin yapıştırma ekipmanlarında kararlı, hassas sıcaklıklar sağlayan ve bu yeni malzemelerin sürdürülebilir ve geri dönüştürülebilir paketleme çözümlerinde sorunsuz bir şekilde kullanılmasını sağlayan yeni bir teknolojidir.

better-seal.png 
LeafSkinTM
LeafSkinTM % 80'e kadar daha az plastik içeren paketleme çözümümüzdür. Tüm malzemelerin tamamen ayrılabilir olduğu % 100 geri dönüştürülebilir düz karton tabağa dayanmaktadır. Bu paketleme yöntemi yalnızca ürünün raf ömrünü uzatmakla kalmaz, aynı zamanda sıvı tutma gibi ek faydalar da sağlar. Böylece mikrobiyal büyümeyi yavaşlatır ve dikey formatları kullanma seçeneği sunar.

leaf-skin.png
LeafMAPTM
LeafMAPTM plastiği% 80'e kadar azaltan paketleme çözümümüzdür. Tüm malzemelerin tamamen ayrılabilir olduğu% 100 geri dönüştürülebilir düz karton tabağa dayanmaktadır. Raf ömürlerini korumak için kontrollü atmosfer gerektiren dilimlenmiş ürünler için idealdir. 

leafmap.png
LeafShrinkTM
LeafShrinkTM, raf ömrünü artırmak için kontrollü bir atmosferde paketlenen, hem süt ürünleri hem de dilimlenmiş et ürünlerini hedefleyen bir paketleme çözümüdür. Başlıca avantajları, geleneksel paketleme çözümlerine kıyasla plastiği %85'e varan oranda azaltması, %100 geri dönüştürülebilir düz karton tabak ve ultra ince shrink filmden oluşmasıdır. Oluşan ambalaj atığı, ilgili geri dönüşüm devrelerine göre ayrıldığında    %100 geri dönüştürülebilir. Ayrıca, paketi yırtan yapışkan bir etiket aracılığıyla kolay açma özelliği sunarak açmayı çok kolaylaştırır.

leafshrink.png
Flow-Vac®
FLOW-VAC® filmin ürün besleme hattına alttan geldiği alttan filmli bir makinedir. Böylece film yapışma alanında herhangi bir kirlenmeyi önlenir. Geleneksel büyük boyutlu önceden yapılmış hazır vakumlu torba paketlerine kıyasla kullanılan plastik film miktarını optimize ederek ürün uzunluğuna uygun bir shrink paket üretir.

flow-vac.png
ReducedScrapTM
ReducedScrapTM, atık filmi azaltmak için alt filmde özel olarak tasarlanmış deliklerden paket içinden vakum yapabilien CRYOVAC® Darfresh® paketleme çözümüdür.

reduced-scrap.png
Tight-BagTM
Tight-BagTM ürün kalitesini korumak ve paket hacmini optimize etmek için ULMA'nın dikey paketleme makinelerinde geliştirilmiştir. Böylece ikincil paketleme aşamasında koli başına paket sayısı en üst düzeye çıkarılır ve ürün lojistiği ile ilişkili karbon ayak izi en aza indirilir.

tight-bag.png
VenturiTM
VenturiTM ULMA'nın dikey paketleme makinelerinde geliştirilmiş olup ürünü paketin altına çekerek, zarar vermeden çalışır. Böylece geleneksel paketleme makinelerinde sıklıkla karşılaşılan ürün tıkanıklıkları sorununu ortadan kaldırır.
Bu, manuel yatay paketleme makineleri kullanmak yerine belirli ürünlerin dikeyde tartımının ve paketlemesinin otomatikleştirilebileceği anlamına gelir.

venturi.png
Open button

Bizimle iletişime geçin!